Dragi učenci, spoštovani starši in sodelavci!

Pred nami je šolsko leto, za katerega upamo, da bo bolezen Covid-19 imela karseda majhen vpliv. Uspeh v boju z boleznijo je odvisen od vseh nas. Verjamem, da je pouk v šoli želja vseh nas in da se bomo za to vsi potrudili.

Tudi uspeh v življenju je  velikokrat pogojen z znanjem, vztrajnostjo in z zaupanjem. Pri spopadanju z izzivi je pomembno, da se zavedamo, da nismo sami. Poleg tega za uspeh ni dovolj zaupanje drugih –ključno je zaupanje samega vase.

Pri uspehu učencev v šoli veliko vlogo igrate starši in učitelji. Učenci so nemalokrat v stiskah in takrat vas potrebujejo, čeprav včasih ne dajejo takega vtisa. Uspešno reševanje izzivov v šoli jih bo pripravilo na soočanje z izzivi v kasnejšem življenju. Običajno uspeh ne pride takoj, potrebna je vztrajnost in zaupanje, da je pot do cilja prava.

V šolskem letu 2021/22 vam želim, da si postavite realne cilje, ki jih boste dosegli. Ne pozabite pa, da je za uspeh pomembno tudi verjeti vase in se ne ustrašiti ob prvih ovirah.

dr. Lucija Željko,

ravnateljica

Luke: Ne verjamem, da mi bo uspelo.

Yoda: Zato ti ne uspe.

Luke Skywalker in Yoda v filmu Imperij vrača udarec