UČENCI

DOLŽNOSTI IN ODGOVORNOST UČENCEV

Temeljni namen šole je pridobivanje znanja z različnih področij. Vsak učenec ima priložnost pokazati svoje sposobnosti in začutiti lastno vrednost.

Želimo, da bi se v šoli dobro počutili. Da bi bili čim bolj uspešni in da ne bi bilo neprijetnega prekinjanja dela ter odvečnega opozarjanja, je vaša dolžnost:

• da redno obiskujete pouk in druge načrtovane dejavnosti,
  • da ravnate v skladu s pravili šolskega in hišnega reda,
  • da prihajate k pouku točno, z vso potrebno opremo,
  • da aktivno sodelujete pri pouku ter izpolnjujete učne in druge obveznosti,
  • da s svojim vedenjem ne ovirate in ne motite pri delu drugih učencev in delavcev šole,
  • da spoštujete pravice drugih učencev, delavcev šole in obiskovalcev,
  • da imate spoštljiv in strpen odnos do individualnosti, človeškega dostojanstva, etnične pripadnosti, veroizpovedi, rase in spola,
  • da v šoli in izven nje skrbite za lastno zdravje in varnost ter ne ogrožate zdravja, varnosti in osebne integritete drugih,
  • da spoštljivo ravnate s šolsko lastnino in lastnino drugih,
  • da skrbite za čisto okolje in sodelujete pri urejanju šole in šolske okolice.

V pravilih šolskega reda, ki smo jih skupaj ustvarjali, so podrobneje določena pravila obnašanja in ravnanja. Pričakujemo, da se jih boste držali.