OBISKALA NAS JE PISATELJICA NELI FILIPIĆ

18. 4. 2024 je bil za našo šolo poseben dan, saj smo z nepozabno kulturno prireditvijo zaključili bralno značko. V ta namen smo na šolo povabili slovensko pisateljico Neli Filipič, ki se nam je predstavila na svojevrsten in prav izviren način, v preobleki nekaterih literarnih likov iz slovenske književnosti. Prireditev smo izpeljali v dveh delih, posebej za mlajše in posebej za starejše učence. Bilo je zanimivo, zabavno in poučno. Učenci so pri tem aktivno in navdušeno sodelovali in ura jim je kar prehitro minila. Dogodek je eden izmed pomembnejših v vrsti naših prizadevanj, da bi mlade čim bolj navdušili za knjige in branje, saj se močno zavedamo pomena bralne kulture za uspešno prihodnost naših učencev. Nasmejeni obrazi otrok in iskrice v očeh nam sporočajo, da smo na pravi poti.

Barbara Koritnik

Morda vam bo všeč tudi...