V okviru EKOšole smo z učenci sedmih razredov podrobneje spoznavali gozd

V jeseni so učenci izdelali herbarije gozdnih dreves in tako spoznali naše najbolj pogoste drevesne vrste.

Med učenci naše šole smo izvedli anketo o gozdu. Anketo je rešilo 184 učencev OŠ Dravlje. Anketo so reševali učenci od 3. do 9. razreda. Izkazalo se je, da učenci redko obiščejo gozd. Čeprav gredo v gozd le 1x ali 2x na leto, se v gozdu zelo dobro počutijo. Anketa je tudi pokazala, da učenci slabo poznajo gozdna drevesa in gozdne živali.

Učenci so tudi ustvarjali na temo gozd. 2 učenca sta napisala pesem o gozdu, en učenec je narisal strip. Preučevali smo gozdno mitologijo in se podali na Jesenkovo pot. Gozd smo tudi fotografirali. Učenci so prinesli tudi rogovje in lobanje srnjadi.

Na koncu pa smo pripravili razstavo na šoli z naslovom Gozd, kjer smo predstavili naše delo.

Morda vam bo všeč tudi...