AAI račun in dostop do storitev ARNES

V sodobnih spletnih okoljih se uporabniki pri uporabi svojih storitev morajo vpisati s svojimi dostopnimi podatki. Podobno je tudi pri šolskih spletnih storitvah. V osnovni šoli se začne že v 5. razredu pri kolesarskem izpitu, starejši učenci pri pouku uporabljajo spletne učilnice in druge storitve. Da bi vpisovanje kar se da poenostavili, a pri tem ohranili varnost, podpiramo ARNES-ove rešitve. Te storitve so za uporabnike brezplačne.

AAI račun

ARNES omogoča AAI prijavo. To je vrsta enotne prijave za izobraževalno in raziskovalno sfero v Sloveniji, kjer lahko uporabnik z enim uporabniškim imenom in geslom (AAI računom) dostopa do številnih spletnih storitev (npr. šolske spletne učilnice, ARNES-ove storitve, Office365, Eduroam, kolesarski izpit …).

Osnovne informacije o AAI računu:

•   Vsak AAI račun sestavljata uporabniško ime (imenovano tudi NetID ali E-identiteta) in geslo.
  •   AAI račun lahko pridobijo učitelji (uporabnik@osdravlje.si) in učenci (uporabnik@osdravlje.si) šole.
  •   Za dodelitev AAI računa je potrebno podpisano soglasje staršev in učenca, da se strinjajo s Pravili uporabe omrežja ARNES.
  •   Svojega NetID (uporabniškega imena) ne morete spremeniti, vedno pa lahko zamenjate svoje geslo.
  •   Pomoč in podpora v zvezi z AAI računom: barbarae@osdravlje.si.